W niedzielę  24 marca 2013r. w Manufakturze odbył się finał kampanii „Procent dla Łodzi”.

Występy hip–hopowe, rehabilitacyjna szermierka, irlandzkie tańce, aikido, jazz – to zaledwie kilka z wielu propozycji, które przygotowały łódzkie organizacje pożytku publicznego (OPP) w ramach finału corocznej kampanii „Procent dla Łodzi”. Impreza odbyła się w niedzielę, w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Kulminacyjny jej moment to losowanie przez znanych łodzian tej OPP, której przekażą swój jeden procent.

 

 

Niedzielny finał był doskonałą okazją, aby poznać działające prężnie w Łodzi organizacje pożytku publicznego i na tej podstawie zdecydować, której z nich przekazać swój 1% podatku dochodowego za 2012 rok. Organizatorzy i pomysłodawcy akcji z Fundacji Jaś i Małgosia chcieli w ten sposób namówić łodzian, aby pieniądze z podatku przekazali lokalnym, łódzkim OPP. W niedzielnym finale w Manufakturze wzieło udział 26 takich organizacji, ale do całej kampanii zgłosiło się drugie tyle, bo ponad 60. Wszystkie można poznać odwiedzając specjalną stronę: www.procentdlalodzi.pl

 

Finał kampanii jest znakomitą okazją, aby pokazać czym na co dzień się zajmujemy. Przygotowano również sporo atrakcyjnych występów, które trwały cały dzień. Nasz wychowanek, Kuba Waras, przy współpracy z zespołem PostScriptum zaprezentował swoje umiejętności w rapowaniu :) Jego debiut był bardzo wyjątkowy! Dziękujemy wolontariuszom, PostScriptum i organizatorom Festiwalu. :)